Бувають випадки коли замок потрібно поміняти як найшвидше і часу на примірку і довгий пошук немає. У цьому випадку вам допоможе наша стаття., ми розповімо як дати необідні параметри замка продавцю або майстру якій приїде монтувати новий замок. З нашого досвіду переважна більшість людей вважають що більшість замків однотипні і для пояснення типу замка достатньо сказати чарівну фразу "у мене звичайний замок")  В результаті неналежної підготовки невірно підібраний новий замок може не підійти по розмірах або монтаж буде пов'язаний з пошкодженням дверного полотна(переробки посадочного місця).

 Простий спосіб визначити розміри замка

  Було б правильно пояснити для чого потрібно визначати правильний розмір замка і як це впливає на монтаж, ціну і якість роботи:

  1. Це дозволяє використовувати те саме існуюче посадочне місце у дверному полотні, що значно спрощує монтаж нового замка і не псує зовнішній вигляд вашої двері; 
  2. Кожен замок розрахований на певне робоче навантаження, тому важливо вибрати однакові або схожі характеристики при заміні;
  3. Економія часу - вам не потрібно приміряти а потім обмінювати на інший і так поки ви не підберете те що потрібно. 

 Перейдемо до визначення замка, тобто визначення 2-3 параметрів які у вас запитає майстер або продавці спеціалізованого магазину. По-перше визначимо тип замка після чого за допомогою лінійки або рулетки робимо пару нескладних замірів. На наступному фото зображені найпоширеніші типи замків і розміри які вам треба заміряти.  

  1. Бэксет (Backset) або doormas замка
  2. Міжцентрова відстань (міжось)
  3. Глибина корпусу замка
  4. Висота корпусу замка
  5. Загальна висота планки
  6. Ширина планки

  Першочерговими характеристиками є 1 - Бэксет (Backset) або doormas замка і 2 - Міжцентрова відстань (міжось), додавши до цього пояснення фото зі сторони дверної ручки і торець дверей (де буде видно виробник) ви дасте важливу інформацію для правильної заміни, якщо є можливість зняти замок і заміряти всі параметри то це точно не буде зайвим.

1. Двохсистемний замок (в одному корпусі розташовані 2 замка які можуть блокувати один одного при почерговому закриванні)

2. Основний нижній замок циліндровий (під защіпку яку відкриває нажимна ручка і циліндр)

3. Додатковий верхній замок циліндровий (закриває-відкриває за допомогою циліндра, без защіпки)

4. Основний нижній замок сувальдний (під защіпку яку відкриває нажимна ручка і сувальдний ключ метелик)

5. Додатковий верхній замок сувальдний (закриває-відкриває за допомогою сувальдного ключа метелика, без защіпки)

6. Роликова защіпка (тримає двері, не потребує ключа)

7. Основний замок вузькопрофільний сувальдний (монтуються в профільну трубу, на браму, під ручку і сувальдний ключ)

8. Основний замок вузькопрофільний циліндровий (монтуються в профільну трубу, на браму, під ручку і циліндр)

9. Додатковий верхній замок хрестовий (закривається хрестовим ключем, не має защіпки)

Варто зазначити, що причина поломки також важлива при заміні несправного замка, це може бути як знос механічних частин, провисання дверної ручки, сторонні предмети в середині механізму.